Zpět

Petr Hricko - Levitace (od 18. 4. -25. 5.)

Zpět na seznam článků
Srdečně vás zveme na vernisáž výstavy fotografií Petra Hricka Levitace, která proběhne ve čtvrtek 18. dubna 2024 od 17:00 hodin. Spolu s autorem ji zahájí kytarista a písničkář Vojtěch Urbánek.
Petr Hricko se narodil v roce 1976 v Teplicích. Fotografie se stala od roku 2003 nejen jeho vášní, ale i terapií, kterou se vyrovnal s nečekanou diagnózou rakoviny. Postupně se vypracoval na profesionálního fotografa. Jeho práce je velmi osobitá, věnuje se streetové a kreativní produktové fotografii, portrétům i krajině, zvláštní oblast jeho zájmu jsou potom milované Krušné hory a Island. Petr také spolupracuje na mnoha charitativních projektech, v současné době fotí pro Centrum Paraple.
Hudebník Vojtěch Urbánek je písničkář, kytarista a hráč na foukací harmoniku. Hraje urban-folk s prvky blues, alt-country a rocku. V roce 2013 vydal EP Opuštěné pokoje. S kytaristou Tomášem Mourkem nahrál album Urbánek & Moure, které vyšlo v roce 2016 pod hlavičkou labelu Tranzistor a v tomtéž roce získalo ocenění Tais Awards v kategorii Album I. V roce 2020 vydal sólové album Zhasínám Karlín.
Během večera ochutnáte drinky barmana Ondřeje Kaprála z podniku Lípová 33 - Káva & Prosecco.
Vernisáž uzavřeme tematickým setem teplického DJ Čonina.
Výstavu fotografií Petra Hricka Levitace si budete moci prohlédnout do 25. května 2024.
Těšíme se na vaši návštěvu!