PROVOZ MĚSTSKÉHO ÚŘADU - VÁNOCE 2022 Oznamujeme občanům, že ve dnech od 24. 12. 2022 do 31. 12. 2… více informací

Exkurze do výroby Českého porcelánu, a. s.

Český porcelán, a. s. Dubí vám nabízí možnost navštívit své výrobní provozy a seznámit se s výrobou porcelánu. Uvidíte to, co nemůžete vidět jinde — jak se vyrábí světoznámý cibulák — dekorovaný porcelán, který jako jediná firma v České republice dekoruje původní podglazurovou technologií.

Seznámíte se s přípravou porcelánové hmoty a s různými způsoby vytváření porcelánových výrobků — od tradičních, po nejmodernější vytvářecí technologie, kterými jsou izostatické lisování nebo tlakové lití. Ohřejete se u moderních plynových rychlovýpalových peci, na dekoraci uvidíte, jak se základní prvky cibulového motivu přenáší na přežahlý porcelánový střep a budete moci nahlédnout pod ruce malířkám při dokončování cibulového vzoru.

Prohlídku výrobních provozů je nutné absolvovat v dopoledních hodinách. Termín vaší návštěvy je třeba dopředu domluvit u pracovníka Městského informačního centra, buď při vaší osobní návštěvě Domu porcelánu s modrou krví nebo na telefonních číslech: +420 774 028 998; +420 774 860 544; +420 775 889 400.

Prohlídka je zpoplatněna, poplatek činí:

• 50 Kč — děti
  • 100 Kč — dospělá osoba