Zpět

Exkurze do výroby Českého porcelánu, a. s.

Zpět na seznam článků

Český porcelán, a. s. Dubí vám nabízí možnost navštívit své výrobní provozy a seznámit se s výrobou porcelánu. Uvidíte to, co nemůžete vidět jinde — jak se vyrábí světoznámý cibulák — dekorovaný porcelán, který jako jediná firma v České republice dekoruje původní podglazurovou technologií.

Seznámíte se s přípravou porcelánové hmoty a s různými způsoby vytváření porcelánových výrobků — od tradičních, po nejmodernější vytvářecí technologie, kterými jsou izostatické lisování nebo tlakové lití. Ohřejete se u moderních plynových rychlovýpalových peci, na dekoraci uvidíte, jak se základní prvky cibulového motivu přenáší na přežahlý porcelánový střep a budete moci nahlédnout pod ruce malířkám při dokončování cibulového vzoru.

Prohlídku výrobních provozů je nutné absolvovat v dopoledních hodinách. Termín vaší návštěvy je třeba dopředu domluvit u pracovníka Městského informačního centra, buď při vaší osobní návštěvě Domu porcelánu s modrou krví nebo na telefonních číslech: +420 774 028 998; +420 774 860 544; +420 775 889 400.

Prohlídka je zpoplatněna, poplatek činí:

  • 50 Kč — děti
  • 100 Kč — dospělá osoba