Zpět

Lukáš Jabůrek : DOLCE VITA 15. 6. - 31. 8. 2022

Zpět na seznam článků
Městské informační centrum Dubí vás srdečně zve na slavnostní zahájení výstavy sklářského výtvarníka, designéra a brusiče skla Lukáše Jabůrka, které proběhne ve středu 15. 6. 2022 od 17 hodin v Domě porcelánu s modrou krví.
Vernisáž hudebně doprovodí Galiani Gypsy Jazz.
Do roku 2018 byl Lukáš Jabůrek umělecký ředitel sklárny Moser. Je vítězem Ceny veřejnosti Czech Grand Design 2012 za design váz Hruška a Kolorit a absolventem Vyšší odborné školy sklářské a střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Novém Boru.
Výstava v Dubí představí mimo jiné jeho nejnovější ručně vyráběnou nápojovou a dekorativní kolekci skla nazvanou DOLCE VITA.
"Sklo je nejkrásnější materiál, protože má vždycky něco navíc a to je jeho dokonalá optika. Sklo nikdy nelže, promlouvá svými odlesky a čistou duší. Propojuji tradiční sklářské řemeslo se současným designem. Do každé práce vkládám příběh a určitou symboliku, která odkazuje nejen k autorovi, ale především k samotnému dílu, jeho podstatě a inspiraci. Rád kombinuji barevnou sklovinu a náročný brus, což dodává dílu jedinečný výraz a atmosféru. Dílo pak vzbuzuje emoce a je podstatnou architektonickou součástí interiéru."
Výstavu pro vás připravilo MKZ – Městské informační centrum Dubí. Těšíme se na vaši návštěvu.

Galerie