Exkurze do výroby Českého porcelánu, a. s.

Český porcelán, a. s. Dubí vám nabízí možnost navštívit své výrobní provozy a seznámit se s výrobou porcelánu. Uvidíte to, co nemůžete vidět jinde — jak se vyrábí světoznámý cibulák — dekorovaný porcelán, který jako jediná firma v České republice dekoruje původní podglazurovou technologií.

Během přibližně hodinu a půl trvající prohlídky projdete výrobou od skladu surovin po expedici výrobků.

Seznámíte se s přípravou porcelánové hmoty a s různými způsoby vytváření porcelánových výrobků — od tradičních, po nejmodernější vytvářecí technologie, kterými jsou izostatické lisování nebo tlakové lití. Ohřejete se u moderních plynových rychlovýpalových peci, na dekoraci uvidíte, jak se základní prvky cibulového motivu přenáší na přežahlý porcelánový střep a budete moci nahlédnout pod ruce malířkám při dokončování cibulového vzoru.

Při exkurzi vám bude po celé trase poskytnut plnohodnotný odborný výklad objasňující historické a technologické souvislosti spojené s výrobou porcelánu v Dubí.

Autentický pocit z návštěvy porcelánky můžete posílit i tak, že po prohlídce poobědváte v závodní zaměstnanecké jídelně.

Prohlídku výrobních provozů je nutné absolvovat v dopoledních hodinách. Termín vaší návštěvy, včetně případného oběda pro vaši skupinu, je třeba dopředu domluvit u pracovníka Městského informačního centra, buď při vaší osobní návštěvě Domu porcelánu s modrou krvínebo na telefonních číslech:+420 774 028 998+420 774 860 544.

Prohlídka je zpoplatněna, poplatek činí:
  • 30 Kč — student
  • 80 Kč — dospělá osoba