Rekonstrukce vodovodu a kanalizace v ulici Dlouhá - Dubí 2

Informuji Vás o stavbě SVS v Dubí, Dlouhé ulici, provedeme rekonstrukci dožilého poruchového vodovodu a popraskané kanalizace pro cca 500 napojených obyvatel. Stavbu je koordinována s městem Dubí, které v uvedené lokalitě plánuje provést obnovu povrchů. V uvedené lokalitě se nacházejí vodovodní řady z litiny a ocelový řad, uvedené do provozu v roce 1934. Řady jsou ...

V uvedené lokalitě se nacházejí vodovodní řady z litiny a ocelový řad, uvedené do provozu v roce 1934. Řady jsou dožilé, poruchové, s degradací materiálu, inkrustované, s narůstajícím počtem poruch. Kanalizace je tvořena potrubím z betonu a zděnými úseky, je neznámého stáří. Kamerová prohlídka prokázala mechanické poškození, chybějící stěny, praskliny, tvořící se kaverny, nedostatečný profil šachet a chybějící stupadla.

Z uvedených technických důvodů, a spolu s koordinací investiční akce města, rozhodla SVS o provedení rekonstrukce vodovodu v délce 160,4 metrů a kanalizace v délce 234,5 metrů.

Vlastní stavební práce začínají v těchto dnech. Podle smlouvy o dílo má být stavba dokončena v termínu 7 měsíců od předání staveniště, tj. nejpozději do 9. ledna 2021.

Další podrobnosti o stavbě uvádím v přiložené tiskové zprávě, zveřejněné rovněž na webu: https://www.svs.cz/cz/vodohospodarske-stavby/mapa-staveb/seznam-akci/dubi-dlouha-rekonstrukce-vodovodu-kanalizace.html

Informace převzata od SVS.

Mgr. Radek Kindl

tajemník MěÚ