Zpět

Tenis, fotbal, koně

Zpět na seznam článků

Aktivní dovolenou můžete v Dubí strávit i přímo ve městě. Tenisté mohou v místní části Bystřice využít nabídky kurtů a jejich příslušenství. Celý areál patří městu Dubí. Není‑li příslušný kurt zamluven, můžete na něm hrát volně jednu hodinu denně. Když budete chtít ve hře pokračovat i po této lhůtě, můžete, pokud nejsou na dvorci další zájemci. Tenisové kurty otevírají ve všední dny ve 12:00 hodin, o víkendu v 10:00 a zavírají po setmění. V sousedství tenisových kurtů leží také fotbalové hřiště a sportovní hala.
Nejhezčí pohled na svět je ze hřbetu koně, říkají milovníci jezdectví. Také v Dubí a jeho okolí se o tom můžete přesvědčit a poznávat kouzlo Krušných hor trochu jinak. Nezáleží na tom, jestli je vám pět nebo padesát let, začít se dá totiž v každém věku. Jezdectví se u nás v poslední době dočkalo nečekaného rozmachu a jezdit, nebo dokonce vlastnit svého koníka už dávno nepředstavuje žádný luxus. V okolních horských vesnicích najdete množství jezdeckých stájí, farem a rančů, které nabízejí vyjížďky na koních i pro úplné začátečníky, např. ve Fojtovicích. Nemusíte se bát, zvládnete to. Koníci pro tyto účely jsou velice krotcí a spolehliví, většinou jsou naučení jít krokem v řadě za sebou. Na koně ovšem nikdy nesedejte bez jezdecké přilby! Tu vám ale ve všech dobrých jízdárnách před jízdou rádi zapůjčí.

Aktivní dovolenou si může každý představovat jinak a někomu by mohlo spojení slov „aktivní dovolená“ připadat dokonce jako protimluv. V Dubí můžete dovolenou strávit aktivním odpočinkem, cestováním, ale také relaxací při sportu. V horkých dnech se můžete vykoupat, zahrát si golf, rybařit nebo pěšky či na kole poznávat okolí města. Nabízíme ale i možnost zahrát si tenis či fotbal nebo se na svět podívat ze sedla koně.

GPS: 50°40'2.25"N, 13°48'19.92"E
Bod zájmu: Sport, Příroda
Určeno pro: Rodina, Zdatný turista, Senior, Školní kolektiv
Jak: Autem, Na kole, Pěšky
Praktické informace:
Web: www.mesto-dubi.cz
Email: info@mesto-dubi.cz
Telefon: +420 417 571 041
Adresa: Město Dubí, Ruská 264, 417 01 Dubí

Galerie