Lukáš Jabůrek: Dolce Vita 15. 6. - 31. 8. 2022

Městské informační centrum Dubí Vás srdečně zve na výstavu sklářského výtvarníka, designéra a brusiče skla Lukáše Jabůrka, která proběhne od 15. 6. - 31. 8. 2022 v Domě porcelánu s modrou krvíVýstavu zahájíme vernisáží 15. 6. 2022 od 17 hodin.

Do roku 2018 byl Lukáš Jabůrek umělecký ředitel sklárny Moser. Je vítězem Ceny veřejnosti Czech Grand Design 2012 za design váz Hruška a Kolorit a absolventem Vyšší odborné školy sklářské a střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Novém Boru.

"Sklo je nejkrásnější materiál, protože má vždycky něco navíc a to je jeho dokonalá optika. Sklo nikdy nelže, promlouvá svými odlesky a čistou duší. Propojuji tradiční sklářské řemeslo se současným designem. Do každé práce vkládám příběh a určitou symboliku, která odkazuje nejen k autorovi, ale především k samotnému dílu, jeho podstatě a inspiraci. Rád kombinuji barevnou sklovinu a náročný brus, což dodává dílu jedinečný výraz a atmosféru. Dílo pak vzbuzuje emoce a je podstatnou architektonickou součástí interiéru."

Výstavu pro Vás připravilo MKZ – Městské informační centrum Dubí. Těšíme se na Vaši návštěvu.