Zpět

Město Dubí – Ve znamení dubu

Zpět na seznam článků

Roční přípravy ve spolupráci s autorem textů Rostislavem Křivánkem předcházely vydání knihy Město Dubí – Ve znamení dubu. S fotografiemi města Dubí se také podíleli svými soukromými sbírkami Jiří Veselý a Petr Fejfar rovněž Státní okresní archiv Teplice a Regionální muzeum v Teplicích. Děkujeme.
Dnes 15. 12. 2021 na Zastupitelstvu města Dubí bude jako prvním předána zastupitelům tato kniha o Dubí. Na rozdíl od předcházející faktorgrafické publikace „Dubí – město lázní, skla a porcelánu“ je tato kniha koncipována jako vyprávění o historických událostech, které provázely naše město. Starý vzrostlý dub, který vypráví své příběhy, není fiktivní. Jeho předloha se nachází v oboře ve Mstišově a Město Dubí v budoucnu chce prostřednictvím plánované vycházkové trasy k němu cestu zpřístupnit a pod jeho korunou instalovat lavičku, kde bude možno si odpočinout a možná i z jeho koruny zaslechnout některý z příběhů, kdo ví…
Kniha je pozváním do našeho města a provází čtenáře bohatými dějinami od samých počátků až do současných dnů. Stejně tak, jako pan Dalibor (osoba z knihy) usedne na lavičku pod dubem a naslouchá jeho vyprávění, se i Vy můžete nechat unášet vyprávěním příběhů tohoto letitého dubu.
Přáli bychom si, aby tato kniha byla pro Vás, kteří v Dubí žijete či naše město dobře znáte, příjemnou procházkou a pro ty, kteří jste Dubí dosud neměli možnost navštívit, byla tato kniha pozvánkou a inspirací na procházku městem, které se stalo symbolickou bránou Krušných hor.
Kniha bude v distribuci počátkem roku 2022.

Ing. Petr Pípal starosta