Zákaz volného pohybu osob a povinnost mít zakrytá ústa a nos na veřejných místech na území ČR

V souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru označovaného jako SARS CoV-2 na území České republiky byla ze strany vlády a Ministerstva zdravotnictví vydána řada rozhodnutí, jejichž úplný přehled lze nalézt na internetových stránkách Úřadu vlády  ČR  a na stránkách Ministerstva zdravotnictví. Jedním z opatření je povinnost od 19.3.2020 si na veřejných místech ...

V souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru označovaného jako SARS CoV-2 na

rozhodnutí, jejichž úplný přehled lze nalézt na internetových stránkách Úřadu

vlády  ČR  a na stránkách Ministerstva zdravotnictví. Jedním z opatření je povinnost od 19.3.2020 si na veřejných místech zakrývat ústa a nos.

Městská policie Dubí bude  od 19. 3. 2020 kontrolovat dodržování tohoto nařízení. V případě nedodržení nařízení vlády se občan dopouští přestupku podle § 92n, zákona číslo 258/2000 Sb. , zákon o ochraně veřejného zdraví, za který hrozí ve správním řízení pokuta do výše 3 miliony korun.

Strážníci mohou tento přestupek na místě řešit i domluvou, ale budou tak činit pouze  v případech, kdy občan bude přistupovat k přestupku s náležitou odpovědností a nebude jednat opakovaně.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vláda rozhodla s účinností od 16. března 2020 od 0.00 do 11.4.2020 (zatím) o zákazu volného pohybu osob na území České republiky s výjimkou cest do zaměstnání, do zdravotnických zařízení, za rodinou a dalších nezbytných cest.

16.03.2020 06:58

pdf sb0035-2020.pdf (0 B)stáhnout