Rozvolňování opatření COVID-19 od 1.7.2020

Od 1. 7. 2020 platí nová pravidla protikoronavirových opatření. Při návštěvě Městského úřadu v Dubí již nemusíte mít roušku nebo jinou ochranu dýchacích cest, i doposud povinné dvoumetrové rozestupy, budou dobrovolné. Obecně tedy od středy platí, že restaurace, bary a další stravovací zařízení budou otevřené i po 23. hodině. Bez roušek můžete být v MHD, ...

Od 1. 7. 2020 platí nová pravidla protikoronavirových opatření.

Obecně tedy od středy platí, že restaurace, bary a další stravovací zařízení budou otevřené i po 23. hodině. Bez roušek můžete být v MHD, ve vnitřních prostorách budov včetně obchodů nebo v restauracích nebo barech. Lidé také budou moci konzumovat občerstvení například v hledištích kin nebo divadel.

Roušky povinné zůstanou ve zdravotních a sociálních zařízeních.

Roušky budou muset mít také ti, kteří pracují ve službách péče o tělo v bližším kontaktu než 1,5 metru od klienta. Povinné tak budou například v kadeřnictvích.

Rozvolnění se však nebude týkat v plné míře Prahy a Moravskoslezského kraje a ve vyjmenovaných lokálních ohniscích.

Mgr Radek Kindl, tajemník MěÚ

01.07.2020 06:23